Partnereink:
Az előadás valós, egykor közöttünk élő emberekről szól, akik bárkinek lehettek a szülei, vagy nagyszülei..
A történet Észak-Erdély visszacsatolásakor kezdődik, amikor is a bevonuló leventék egyike találkozik egy fiatal lánnyal és szerelem fonódik közöttük. A diadalmas bevonulást, a szerelmes együttléteket és a gyermekáldást azonban az elválás követi. A férfit parancsnokai a keleti frontra vezénylik, ahonnan kevés esélye van élve hazatérni. A háború elvesztését követően Észak-Erdélyt ismét elcsatolják, a kisdeddel magára maradt anyának döntenie kell, hogy új hazát talál-e magának, vagy feladja identitását, gyermekét nem neveli magyarnak.
Túlélheti két fiatal szerelme a háborút, a fogságot és az elvándorlást? Lehet-e megalázottan új életet kezdeniük? Nyújthatnak kezet egymásnak az elcsatolt részeken és a gúnyhatár magyar oldalán élők? Beszélhetnek-e egymással szabadon az anyanyelvükön rokonok, barátok?
Ezeket a kérdéseket, sorssá kovácsolt érzelmeket szavalják és zenélik el a jelenkori regősök az Ultima Sacra társulat Hazám felől hazám felé című zenés, történelmi előadásán, ezúttal zenekari felállásban.
A társulat tagjai:
Szőke Tímea: Ének
Szepesi Richárd, Ricsosz (Az előadás zeneszerzője): Billentyűs
hangszerek, herfli, furulya
Durgonics Tamás: Basszusgitár
Gulyás Zsolt: Dobok
Kovács László: Akusztikus gitár
Miks-Rédai Csaba (A versek írója): Szavalat, hangosítás
Tisztelt Ügyfeleink!
A 191/2020. (V. 8.) sz. Korm. rendelet szerinti ellenőrzött bejelentésüket (veszélyhelyzet alatti engedély-kötelezettség tárgyában) a This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. címen tehetik meg.
Pőczéné dr. Csorba Erika
jegyző